Ekskluzywne wianki na drzwi


28 października 2020

Od wieków wianek, wieniec jest jednym ze sposobów podkreślania rangi wydarzenia. W starożytności pleciono wieńce laurowe mające oddać cześć i chwałę zwycięzcom. Strojono nimi domy podczas świąt, ważnych okazji. Od tego czasu forma wianka i jego przeznaczenie niewiele się zmieniły, jednak aktualne trendy i pomysły niosą z sobą wiele ciekawych rozwiązań i zastosowań dla takiej formy florystycznej.

Wianki wiosenne

Wianki na drzwi są jedną z najbardziej klasycznych form, jakie każdy z nas miał chociaż raz w swoim domu. Od wiosny prym wiodą wianki kolorowe, kwiatowe czyli wiosenne. Stęsknieni po jesienno – zimowej aurze szukamy kolorów…zaklinamy wiosnę…. wianki w tym czasie są pełne zieleni, kwiatów, koloru. Oczywiście są też w tym okresie świąteczne, bo to również czas świąt wielkanocnych, kiedy rządzi kolor i radość w dekoracjach florystycznych. Tradycyjny bukszpan miesza się z młodymi pędami roślin, drzew i oczywiście z kwiatami

Wianek wiosenny

https://kwiatytorun.pl/strona-glowna/340-wianek-nr-2.html

Wianki letnie

Wianki letnie na drzwi to kompozycje pełne zapachów ziół, łąk, to czas, kiedy dekoracje przybierają formę lekką, zwiewną. Nawłoć, krwawniki, zatrwian , pachnąca mięta, są elementami, które z powodzeniem można wkomponować w wianki boho, tak ostatnio modne -naturalne czy wianki eco. Świeże rośliny wykorzystane do wykonania wianka z czasem zmienią formę, staną się suche, co wydłuży ich trwałość, ale również nada nowi, inny charakter całej kompozycji.

Wianek letni

https://kwiatytorun.pl/strona-glowna/341-wianek-nr-3.html

Wianki jesienne

Jesienne wianki to przede wszystkim cudnie przebarwione liście, owocostany roślin, pędy, zasuszone kwiatostany. W wiankach jesiennych najlepiej sprawdzają się kolory ciepłe, czerwienie, brązy, złoto. Leśne wianki z szyszek, to również propozycja na jesienny czas na przykład dla amatorów naturalnych klimatów. Mnogość materiału, jego kolory, faktury i kształty dają wiele możliwości na tworzenie kompozycji jesiennych.

Wianek jesienny

https://kwiatytorun.pl/strona-glowna/343-wianek-nr-5.html

Wianki bożonarodzeniowe

Miesiące zimowe to przede wszystkim wianki bożonarodzeniowe, pełne zieleni, igliwia, koloru wstążek, błysku bombek. Są też takie, które bogate w szyszki, suszone owoce, suche trawy czarują zapachem zimy i świąt. Poprzez odpowiedni dobór roślin, dodatków, każdy może mieć wianek, który udekoruje drzwi i będzie odpowiadał gustom domowników.

Wianek na drzwi nie jest jedyną formą, gdzie można wykorzystać taki rodzaj dekoracji. Szczególnie w czasie poprzedzającym święta bożonarodzeniowe w domach pojawiają się wianki czy wieńce adwentowe. Zrobione z igliwia, naturalnych dodatków, szyszek, suszu, często posiadają świece, które pomagają odliczać przedświąteczny czas. Takie wieńce adwentowe na czas Świąt można w prosty i szybki sposób zamienić, dodając kilka świątecznych akcentów, w bożonarodzeniowy stroki, który będzie atrakcyjną ozdobą domu.

Wianek bożonarodzeniowy

https://kwiatytorun.pl/strona-glowna/358-wianek-nr-8.html

Wianki na głowę

Dekoracje z użyciem wianków nie ograniczają się tylko do naszych domów czy innych obiektów, takich jak kościoły czy miejsca spotkań. Są one również wspaniałą dekoracją i uzupełnieniem stroju dla osób. Wianki na głowę stają się coraz modniejszym elementem ubioru czy akcentem biżuteryjnym. Od lat miesiące komunijnych uroczystości kojarzą się z wiankami dziewczynek, tradycyjne, wyplatane z mirtu, bukszpanu czy plumozusu z dodatkiem białych kwiatów stokrotek są klasykiem tego typu uroczystości. Nowocześniejsze propozycje pozwalają na dodatek innych kwiatów, niejednokrotnie egzotycznych, jak na przykład storczyki, czy w innych odważniejszych kolorach.

Panny Młode również lubią do swojego ślubnego stroju, jako dodatek dekoracyjny wybrać właśnie wianek. Wplatane w takie kompozycje kwiaty, elementy ozdobne czy wstążki dodają tylko splendoru i radości tak wyjątkowej chwili.

Wianki na głowę stają się coraz częstszym elementem również innych imprez, takich jak wieczory panieńskie czy urodziny. Są wtedy ciekawym prezentem dla osoby obdarowanej, jak i interesującą dekoracją wydarzenia.

Wianek na głowę

https://kwiatytorun.pl/wianki/245-wianek-na-glowe-nr-7.html

Wianki na cmentarz

Wianki, czy raczej wieńce towarzyszą tradycyjnie także w tych najsmutniejszych sytuacjach, takich jak pożegnania naszych bliskich. klasyczny, mocno kwiatowy wieniec pogrzebowy, często już ustępuje miejsca kompozycji w kształcie przypominającym wieniec – koło.

Forma i uniwersalność dekoracji jaką jest wianek, daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych praktycznie przez wszystkie okazje, w jakich możemy uczestniczyć. Zatem może warto poznać lub na nowo odkryć wianki, ta forma florystyczna na pewno potrafi zaskoczyć i cieszyć oko.

Wianki na cmentarz

https://kwiatytorun.pl/strona-glowna/279-kompozycja-nagrobna-nr-1.html

Podziel się

Komentarze

comments powered by Disqus