Czarujące bukiety ślubne


1 lipca 2021

            Miesiące letnie od lat cieszą się największą popularnością jeżeli chodzi o uroczystości ślubne. Piękna pogoda, ciepłe noce, pozwalają planować imprezy weselne właśnie na ten czas. Jedną z wielu składowych całości aranżacji takich wydarzeń, niewątpliwie jest bukiet ślubny! Każda Panna Młoda ma w tym dniu ze sobą kwiaty. Czy to pojedynczy kwiat, czy spektakularny bukiet, są one tradycyjnie obecne w ślubnym stroju kobiet.

Jaki bukiet będzie odpowiedni? Czym się różnią?

Nasz artykuł odpowie na wszystkie pytania dotyczące idealnego bukietu ślubnego!

            A jaka jest historia bukietu ślubnego? Swoje początki datuje w starożytności, gdzie Panny Młode szły z kwiatami w rękach, wierząc, że są odzwierciedleniem nowego początku, zapewnią im wierność wybranka oraz płodność I szczęście rodzinne.

Za czasów średniowiecza uważano, że silnie pachnące zioła I przyprawy na ślubie będą odpędzały złe moce, pecha i wszelkie niepożądane w małżeństwie problemy. Często więc zamiast bukietu panna młoda wędrowała z… mieszanką ziół! Tyle historii, a jak współczesne Panny Młode zapatrują się na ślubne bukiety?

            Cieszącym się od wielu sezonów niesłabnącym zainteresowaniem Panien Młodych jest bukiet w stylu BIEDERMEIER. Klasyczna „kulka” pasująca praktycznie do każdego ślubnego stylu zarówno jeżeli chodzi o wystrój, jak i o suknię. Jej rozmiar może być różny, większy, mniejszy – w przeciwieństwie do bukietu nieregularnego, czy boho, które swoim rozmachem determinują jego rozmiar. Układany z kwiatów jednego gatunku lub różnych będzie fantastycznym wyborem na ten szczególny dzień.

Bukiet Biedermeier

            Równie ciekawą propozycją, często goszczącą na ślubnych okolicznościach są BUKIETY NIEREGULARNE, jest to spowodowane dużym zainteresowaniem ślubami w stylu boho, sielskim, gdzie takie bukiety pasują idealnie. Dzięki swojej asymetryczności, kompozycje i bukiety nieregularne wyglądają naturalnie, ogrodowo, a przez to niepowtarzalnie! Taki luz kompozycyjny pozwala również na zestawianie ze sobą roślin czy kolorów w niespodziewany sposób, co na końcu tworzy wyjątkową całość. Należy pamiętać, że bukiety nieregularne, lekkie, pełne powietrza, raczej nie należą do małych bukietów, co jest ważne przy dopasowywaniu idealnej kompozycji dla Panny Młodej.

Bukiet nieregularny

            Będącą w podobnym stylu propozycją jest bukiet HAND-TRIED. Jaki to bukiet? Jest to kompozycja, która ma odzwierciedlić bukiet polny, luźno zebrany, związany sznurkiem, w którym znajdą się zioła, kwiaty z łąki. Nie ma sztywnych reguł dla tego typu bukietu. Ma być sielski i naturalny.

Bukiet hand-tried

            Pozostając w modnym, sielskim klimacie, ciekawą propozycją dla takiej Panny Młodej jest NARĘCZ KWIATOWA. Taki rodzaj bukietu niesiony na przedramieniu może być zarówno w wersji luźnej, boho, jak i klasycznej, bardziej formalnej. Kwiatami i roślinami używanymi do tego typu kompozycji, są rośliny o długich, raczej giętkich łodygach, które swoim pokrojem i linią dają zamierzony charakter całości.

Bukiet naręcze

            Podobną sytuacją, jak w poprzedniej propozycji, gdzie rodzaj bukietu sprawdzi się i w formalnym ślubie, jak i rustykalnym klimacie jest BUKIET KASKADOWY. Spływający charakter bukietu uzyskuje się dzięki pokrojowi i doborowi odpowiednich roślin i zieleni. Nie jest to bukiet mały, dlatego należy brać to pod uwagę proponując go przyszłej Pannie Młodej.

            W zakresie ślubnych bukietów jest również kilka propozycji biżuteryjnych, dekoracyjnych, gdzie tradycyjny bukiet jest zastępowany tworzoną od zera formą florystyczną.

Do takich sytuacji należy między innymi GLAMELIA. Jest to niepowtarzalna sytuacja, ponieważ kwiat jest tworzony, nie występuje on w naturze. Bukiet wygląda jak jeden kwiat, a w rzeczywistości są to połączone ze sobą płatki wielu kwiatów, ułożone we właściwy sposób. Małe dzieło sztuki!

            Podobną sytuacją, gdzie tworzona jest zupełnie nowa rzecz jest POMANDER czy TOREBKA. Wyglądające podobnie propozycje różnią się: pomander jest w kształcie wiszącej kulki, bombki wyrobionej kwiatami, a torebka swoim kształtem ma naśladować tradycyjną kobiecą, balową  torebkę.

Bukiet torebka

            Ciekawą propozycją, szczególnie dla Panien Młodych biorących ślub w miesiącach zimowych jest MUFKA. Kwiaty ułożone na kształcie lub w kształt elementu kobiecej, zimowej garderoby będą niecodzienną dekoracją stroju Panny Młodej. 

Bukiet mufka
Podziel się

Komentarze

comments powered by Disqus